Loading...
Lojistik merkezine dev yatırım

Türkiye’nin önde gelen poliüretan üreticilerinden olan Flokser Kimya, dünya standartlarında, modern ve çevreci depolama imkânı sunacak 105 bin metrekarelik bit lojistik merkezi kuruyor.   yatırımlarla destekliyor. 540 milyon TL’lik bir yatırımla inşası devam eden tesis, bölgenin LEED sertifikalı ilk lojistik merkezi olacak.

Mayıs 2023’te tamamlanması planlanan proje, yüksek kapasitesiyle İstanbul’un depolama kapasitesine katkı sağlayarak hem Flokser Kimya’ya, hem de depo ihtiyacı bulunan üreticilere hizmet verecek. 

Dünya üzerinde 55’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek inşaat, terlik, taban, mobilya, otomotiv, yapıştırıcı, beyaz eşya, izolasyon ve savunma teknolojileri sektörlerine poliüretan, poliüre, polyester ham maddeleriyle inovatif çözümler sağlayan Flokser Kimya'nın bu projesi, başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere, düşük emisyon ve yüksek verimlilik imkanı sunacak. LEED sertifikalı ilk tesis olma özelliğine sahip yapı, farklı sektörlerden çeşitli ürünlerin depolanmasına katkı sağlayacak. 

Ekin Tükek: 40 yıllık sanayicilik tecrübemizle yeni tesisimizi Mayıs'ta açmayı planlıyoruz 

Türkiye'nin en etkili 50 kadın CEO'sundan biri olan Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek inşası devam eden lojistik merkezi hakkında şu bilgileri verdi: “Şirketimiz bugün Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya başta olmak üzere 55 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Multidisipliner çalışma kabiliyeti ve 40 yıllık sanayi, 20 yıllık kimya tecrübesine dayanan proses bilgisi ile Flokser Kimya, bugün ülkemizin en büyük poliüretan, poliüre, polyester üreticileri arasında yer alıyor. Yıllar içerisinde istikrarlı olarak artırdığımız üretim kapasitemiz için bir lojistik merkezi ihtiyacı oluştu. Bu kapsamda 540 milyon TL yatırımla 105 bin metrekarelik LEED sertifikalı lojistik merkezi kuruyoruz. Hem Flokser Kimya’nın, hem de bölgedeki farklı sektörlerdeki firmaların depolama ihtiyacını karşılayabilecek lojistik merkezimizi 2023 yılının Mayıs ayında açmayı planlıyoruz.” dedi.


expand_less